İpuçları

En iyi Hosting Firmaları Hangisi ? En Hızlı Hosting Firmaları

En iyi hosting firmaları 2023 yılında performans ve sundukları hosting paketleri ile kullanıcılara hitap etmeyi başardı!

Güvenilir hosting firmaları ile çalışmak, bir web sitesinin ziyaretçiye görünen yüzünün kalitesinde ilk adımdır. Sitenin arama motorunda hızlı listelenmesi ve hızlı şekilde sayfanın indirilebilmesi çok daha ziyaretçi kapasitesi demektir.

Özellikle kurumsal ve profesyonel web siteleri için kaliteli hosting firmaları ile çalışmak oldukça önemlidir. Bu konuda yeni web sitesi açacaklar ya da hosting firmasından memnun olmayıp yeni arayışa girenler için en iyi hosting hizmeti veren firmalar hakkında bilgi sahibi olmak önceliklidir.

En İyi Hosting Firmaları  Listesi!

En iyi hosting firmaları listesi içinde bir seçim yaparken bu firmaların sundukları hizmetler arasında doğru kıyaslama yapmak gereklidir. Bu kıyas içerisinde firmaların sundukları web hosting hizmet kapsamlarına uygun fiyat aralığı tespit edilmelidir. Bu tespite uygun olarak, sizin web sitenizde ihtiyaç duyduğunuz hizmeti sağlayan firmayı tercih etmeniz en doğru adım olacaktır.

1- Hostixo | Kaliteli Hosting Firmaları İçinde Zirve

Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında ilk sıralarda yer alan Hostixo hem sunduğu hosting paketleri özellikleri hem de fiyat oranları ile en çok dikkat çeken hosting firmasıdır.

hostixo

 

Hostixo, özellikle alt yapısının sunduğu yüksek performans ile göz doldurmaktadır. Web sitenin listelenme ve sayfa indirme baz alındığında üst düzey bir çalışma karşınıza çıkmaktadır.

Hostixo kullandığı SSD kart ve internet alt yapısı sayesinde bünyesinde tüm web sitelerine üst düzey performans sunmaktadır. Talebe göre bulut sunucu ve VPS sunucu ile web sitelerinizi desteklemektedir.

Tabi hosting firmaları arasında seçim yaparken en çok dikkat edilen hususlar başında gelen fiyatlandırma konusunda da firma çok cazip fiyat seçeneklere sahip.

Türkiyedeki en iyi hosting firmaları arasında ilk sıralarda yer almasının en önemli sebeplerinden birisi de yeni nesil Cloud teknolojisi ile çalışan yüksek performanslı sunucular ile hizmet vermesidir. Özellikle kurumsal firmalara ait projelerde CPanel ve Litespeed lisansı ile hizmet sunmaktadır. Üstelik bu hizmetler için piyasaya bakıldığında ortalama rakamlarda fiyat teklifi sunmaktadır.

Hosting firmaları ile ilgili olarak satış sonrası destek kısmı da oldukça merak edilen kısımdır. Çünkü alınan hosting hizmeti aslında bir süreci kapsar. Bu süreçte olası sorunlara karşılık anlık çözüm oluşturmak önemlidir. Firma bu konuda detaylı bir bilgi bankası ile kullanıcılarının tümüne en hızlı çözüm odağını oluşturmayı amaçlamıştır.

Hostixo hosting firması web sitesini ziyaret ettiğiniz hosting ile beraber internet dünyasında yapılabilecek işlemlerin güvenliği konusunda da çok detaylı bilgiler bulabilmek mümkündür. Bu yönü ile tüm kullanıcılarını internet dünyası ile ilgili çok daha ayrıntılı bilgilendirerek alanında + puan alan bir firmadır.

En büyük hosting firmaları arasında bir seçim yapma aşamasında iseniz Hostixo tam size göre! Firmanın web sitesini ziyaret ederek hosting paketlerini inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

En İyi Hosting Firmaları
En İyi Hosting Firmaları

 

HOSTİXO MÜŞTERİ YORUMLARI

Hostadvice platformu üzerindeki bazı Hostixo müşterilerinin yorumları listemizde birinci olmasını ne kadar hakettiğini ortaya koymaktadır.

 

Hostixo’daki ilgil ve alaka çok iyi. Eski sunucularımı da kademeli olarak taşıyorum. Ekipteki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Hizmet kalitesi ve iş takibatı konusunda oldukça iyiler. Yazılımcı arkadaşlara tavsiye ederim. Firmanın en önemli özelliği en yeni teknolojileri yakından takip etmeleri. En son laravel 8 ile ilgili bir projemiz vardı. Laravel 8 çok yeniydi. Php 8 ve mysql 8 kullanıyordu. Nerdeyse hiçbir panel henüz bu sürümlere destek vermezken firmanın kendi verdiği destekle projemizi kurduk. İyi çalışmalar diliyorum.

 

Kaliteli hizmet, hızlı geri dönüş..
Hosting olarak müşteriyi memnun etmek için elinden geleni yapan, tavsiye ettiğim tüm projelerimi taşıdığım hosting firmasıdır.

 

Bir yıla yakın bir süredir Reseller 30lu Bayi Paket kullanıyorum.
Gece gündüz farketmeksizin haftasonları da dahil ne zaman olsa iletişime geçip hızlıca destek sunan hosting firması.
Hız konusunda da çok iyi bir firma.
Kesinlikle tavsiye ederim. Teşekkürler Hostixo

 

Her zaman hızlı bir şekilde dönüş yapan, kaliteli hosting sunan firma.
Bu arada en ucuz kampanyadan yararlanıyorum. Yani onlara çok para ödemiş değilim ama ona rağmen çok kaliteli hizmet alıyorum.
Kısacası onlarla çalışmaktan çok çok memnunum.
Teşekkürler

 

Tüm yorumlar için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

MÜŞTERİ YORUMLARINI OKUYUN

PLANLARI İNCELEYİN

Hostixo Promosyon Kodları

 

20% İndirim
Kupon

Limit tanımayanlar için gerçek kaliteli sınırsız hosting promosyon kodu.

More Less

 

Hostixo Youtube

 

 

 

2- İpage

1998 den bu yana hizmet veren hosting firması sunduğu paketlerle yıllardır başarılı çalışmalara alt yapı oluşturmuştur. Bir web sitesi için en mühim konulardan kesintisiz yayın konusunda mükemmel performans sunan hosting firmaları arasındadır.

Web hosting firmaları arasında kıyas aşamasında iseniz, bu firmanın mobil alt yapıda destek sunduğunu da hatırlatmak gereklidir. Web sitenizin mobil uyum konusunda da desteklendiği bir hosting ile çalışması çalışma performansını arttıracaktır.

Hosting firmaları ile yaşanan en büyük sorunlardan olan iletişim konusunda İpage 7/24 iletişim ve yardım hattı müşterilerine aktif hizmet sunmaktadır.

3- Siteground

Wordpress hosting hizmeti almak isteyenler için en başarılı seçimlerden birisi Siteground olabilir. Firma CDN ve mail hosting hizmetleri ile de aktif şekilde hizmet vermektedir. Teknik destek konusunda müşteriyi asla mağdur etmeyen bir iletişim ağına sahiptir.

4- Bluehost

Niş sitelerin gözdesi hosting firması Bluehost, Wordpress site açmak isteyen ya da bu konuda var olan hosting firmasını değiştirmek isteyenlerin ilk tercihidir. Başarılı ve öne çıkan bir sitenin hosting firmasını bulma konusunda özellikle niş sitelerde karşınıza Bluehost çıkacaktır.

5- Inmotionhosting

Inmotionhosting, paylaşımlı hosting alanında en çok tercih edilen firmadır. Firma, SSD disk alt yapısı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda hız performansı konusunda çok iddialıdır.

Firmanın hosting paketleri incelendiğinde herhangi bir veri kaybı yaşanmaması için ücretsiz yedekleme özelliği görülecektir.

6- Hostgator

Hostgator’un en çok dikkat çeken özelliği sınırsız disk alanı sunmasıdır. Sunduğu hizmetlere son derece güvenen firma alıcılara 45 gün içinde hizmetten memnun kalmama halinde iade garantisi de vermektedir. Paylaşımlı hosting ve VPS gibi yazılım alt yapılarının tamamını destekler bir tabana sahiptir.

En İyi Hosting Firmaları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Sizin İhtiyacınız Olan Hosting Türleri Nelerdir?

En iyi hosting firmaları Türkiye genelinde hizmet sunarken başarılı aslında doğru seçimlere de borçludur. Her hosting firması ayrı ayrı paketler satışa sunmaktadır. Burada web site sahiplerinin hosting türleri konusunda bilgi sahibi olması ve ihtiyacı olan doğru hosting hizmetini alması önemlidir.

Peki web hosting firmaları arasında seçim yaparken bilinmesi gereken hosting türleri nelerdir?

1- Bayi Hosting

SEO uzmanları ve web site tasarımcılarının en çok tercih ettiği hosting türüdür. Bunun en önemli sebebi çok sayıda web sitesini hazır etmek ve her defasında hostinge ihtiyaç duymaktır. Bayi hostingi ile tek bir sunucudan tüm web sitelerine yüksek performansla çalışma hızı sunmak oldukça basittir.

 

2- Paylaşımlı Hosting

Daha çok küçük çaplı işletmelerin tercihi olan paylaşımlı hosting seçeneğinde birden fazla kullanıcı tanımlanabilmektedir. Bu sayede sitenin tek görüntüsünün altında birçok site kullanıcı işlem yapabilmektedir. Ayrı panellerden kullanım söz konusudur.

3- Ücretsiz Web Hosting

Web sitesi kurarken ücretsiz hosting alma seçeneği çok cazip gelir. ancak aldıktan sonra bol bol kısıtlama ve engelle karşılaşan sitelerin verimleri de aynı şekilde düşüktür. Özellikle wix ya da blogger gibi sitelerin domain alımında ücretsiz hosting hizmeti sunduğu da bilinmektedir.

4- Paylaşılan VPS Sunucu Barındıran Hostingler

Bu tip hostinglerde web sitelere ait tüm veriler sanal sunucularda barındırılır. Yani işlemi yapan tek bir fiziksel sunucu vardır ve bu sanal sunuculara bölünür. Kurulumu konusunda tüm yetki alıcıdadır. Ancak bu hosting türünün kullanımı için üst düzey bilgi gerekmektedir.

5- Özel Sunucu Barındırma Özelliği Olan Hostingler

Hostingin fiziki olarak müşterinin elinde olduğu ve tamamen kendisi ait olan hosting türüdür. Burada hostinge ek yazılım yüklemek ya da hostingin diğer yönetimleri müşterinin kendisine aittir.

Dilerseniz Wordpress Hosting İndirim Kuponu başlıklı yazımızıda okuyabilirsiniz.

 

Hangi Paketi Seçmeliyim?

Özel sunucuda mı barınmalıyım yoksa paylaşımlı hosting sunucusu mu kullanmalıyım? Bu konuda bir tercih yapmanız için mutlaka aşağıdaki metrikleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun neticesinde, size uygun olan paketi tercih edebilirsiniz. Ancak paket tercihi yaparken sadece web sitenizin ihtiyaçlarını değil, aynı zamanda bunun için harcayabileceğiniz bütçeyi de göz önünde bulundurmalı, oluşabilecek ek maliyetleri de hesaba katmalısınız.

1- Maliyet

Bir paylaşımlı hosting aldığınızda, geriye neredeyse hiçbir şey satın almanıza gerek kalmaz. Çünkü, paylaşımlı hosting yazılımlarında zaten bu lisanslar ve yazılımlar temin edilir. Dolayısıyla, fiyat bakımından avantajlı olan hosting paketleri aldığınızda, geriye para ödemenizi gerektiren bir durum yoktur.

Ancak, bulut sunucu gibi sanallaştırılmış fiziksel ya da sanal sunucular, bütün çıplaklığı ile geldiğinden dolayı, ihtiyacınız olan tüm yazılımları satın alarak gerçekleştirmeniz gerekir. Satın alacağınız veya aldığınız sunucu maliyeti zaten paylaşımlı hosting paket fiyatlarının çok üstünde olduğundan, yanına eklenebilecek lisans maliyetleri dolayısıyla bütçenizi aşabilir.

2- Yönetim

Paylaşımlı hostinglerde yönetim, sunucu yönetimine göre oldukça kolaydır. Linux hosting paketlerinde genel olarak Cpanel verilir. Buna alternatif olarak, Plesk ve Directadmin’i görebilirsiniz. Diğer tarafta, hem bir hosting kontrol paneli, hem de sunucu tarafında oluşabilecek sorunlar (güncelleme, lisans, güvenlik v.b) dolayısı ile, yönetim konusunda bir destek almanız gerekebilir.

3- Kaynak kullanımı

Kaynak kullanımı tarafında, tercih ettiğiniz pakete göre kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Ancak aldığınız paket her ne olursa olsun, sunucu stabilizasyonu için, sınırlandırılmıştır. Gerekli sınırlandırmalar Disk, trafik veya INODE ile yapılmış olabilir. Kaynak kullanımlarınız incelendiğinde, paylaşımlı hosting paketinin yetmeyeceğine kanaat getirilmişse, en ekonomik sunucu olarak VPS paketlerini tercih edebilirsiniz.

VPS paketleri, hosting kadar ucuz olmamak kaydı ile ve VDS kadar maliyetli olmamak kaydı ile. Hem fiyat tarafında, hem de performans tarafında ortada olandır.

Artık VPS paketlerinin de yetmediği durumlarda, yüksek işlemci gücüne sahip VDS sunucuları tercih edebilir, en son noktada Fiziksel sunucu kiralayıp, gerekli sanallaştırmaları yaptıktan sonra bu sunucu üzerinden yayın yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı