Wordpress

Wordpress Telefon Arama Butonu Nasıl Kurulur?

Birçok pazar payı sahibi, mobil kullanıcıların iletişim kurmasını kolaylaştırmak için wordpress telefon arama butonu kullanır.

Web trafiğinin %52’si mobil cihazlar üzerinden oluşturuluyor. Daha fazla kişi akıllı telefonlarını kullanarak web sitenizi ziyaret ettikçe, ara düğmesi eklemek, hedef kitlenizle etkileşim kurmanızı kolaylaştırır. Telefon görüşmeleri, müşteri hizmetleri için en iyi seçeneklerden biridir. Birisi sitelerinizi ziyaret ettiğinde ve ziyaretçilerin bazı soruları veya soruları olursa sizi hemen arayabilirler. Ve sizden hızlı bir yanıt alabilirler. Potansiyel müşterilerinizle anlık iletişim seçeneği olmadan satış fırsatını kaçırmayın.

Wordpress telefon arama butonu web sitesi ziyaretçilerinin size ulaşmasını kolaylaştıran güçlü bir geliştirme aracıdır. Ziyaretçinizin etkileşim, eylem ve dönüşüm sayısını artırır. Bu, web ziyaretçilerinizin sizinle hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmasını sağlayarak müşteri deneyimini geliştirir. Bu özellik sayesinde ziyaretçileriniz ilgilendikleri ürün veya hizmetin detaylarını öğrenmek için kolayca iletişime geçebilirler.

Bugün,  eklenti kullanarak WordPress web sitenize tıkla ve ara düğmesi eklemenin en kolay yöntemini sağlayacağız.

WordPress Call Now Button Eklentisi Kullanarak Arama Butonu Eklemek

Arama butonunu manuel olarak eklemek ciddi zaman ayrılmasını isteyebilir. Eklentiler bunu kolaylaştırıyor, o kadar kolay ki, teknolojiye aşina olmayanlar bile kullanabiliyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç eklenti olsa da bugün Call Now eklentisini kullanacağız. Numaraları yazma veya kopyalama zahmetini ortadan kaldıran bu Call Now Button, ziyaretçilerinizin veya potansiyel müşterilerinizin herhangi bir mobil cihaz üzerinden sizinle doğrudan iletişim kurmasına yardımcı olur. Bu eklenti ile düğmenin konumunu ve görünümünü de değiştirebilirsiniz. Oldukça duyarlıdır ve mobil cihazlarda görüntülenmek üzere optimize edilmiştir.

Yapmanız gereken ilk şey, sitenizde Şimdi Ara Düğmesi eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Kontrol Paneli Menüsünden ayarları gireceğiz. Burada Call Now Button’ı görebilirsiniz.

Şimdi etkinleştirmek için düğme durumunun yanındaki kutuyu işaretlediğinizden emin olun. Altına müşterinizin sizinle iletişime geçmesini istediğiniz telefon numarasını girin. Uluslararası arayanın da arama yapabilmesi için numaranızı uluslararası arama biçimini kullanarak ekleyin. Ayrıca, düğme metni ekleyin ve telefonunuza uygun olup olmadığını kontrol edin. Ancak bu adım isteğe bağlıdır. Herhangi bir metin eklemezseniz eklenti yalnızca telefon simgesiyle bir arama düğmesi gösterir.

Temanızın renk düzenini eşleştirebilmeniz için renk üzerinde kontrole izin veren Advanced Settings’ vardır. Düğme metni eklediyseniz, şimdi ara düğmesi simgeniz varsayılan olarak sağ tarafa yerleştirilecektir. Aksi takdirde, düğmenizin cihazın sağında, solunda veya ortasında görünmesini istediğiniz gibi düğmenizin konumunu değiştirebilirsiniz.

Bundan sonra, aramaların nereden geldiğini takip edebilmek için tıklama izlemeyi etkinleştirebilirsiniz. Aslında, size potansiyel müşteri dönüşümlerini artırma fırsatı verir. Google analitik trafikleri, kullanıcılarınızın Google Analytics Raporunuzdaki arama düğmesiyle etkileşimini gösterir. Ayrıca, Görünümü sınırla özelliğine sahip belirli WordPress gönderilerinden ve sayfalarından arama düğmesini ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Son olarak, düğmenin boyutunu tercihinize göre değiştirebilirsiniz. Ön seçenekte diğer her şeyin üstünde düğme görüntülendiğinden ‘Sipariş özelliği’ kaydırıcısının varsayılan konumunda kalmasına izin verin. Görüntülenen sayfanızı daha çekici ve verimli hale getirir. Bu eklentideki yeni güncelleme ile eski buton tasarımı ve yeni buton tasarımı arasında seçim yapabilirsiniz. Düğme tasarımını seçmek tamamen size kalmış. Sonunda, değişiklikleri kaydet’i tıklayın ve Şimdi Ara Düğmesini görmek için mobil cihazınızda web sitenizi ziyaret edin.

wordpress

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu